PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695889}

Żar

El Ardor
5,3 263
oceny
5,3 10 1 263
Żar
powrót do forum filmu Żar

Western ?

ocenił(a) film na 6

Jeśli tak to argentyński, mocno osadzony w realiach, choć spodziewałem się równin, pampy, gauchos, stad krów... A tu dżungla tropikalna, farmerzy gospodarujący na spłachetkach ziemi wydartej naturze, oraz najemnicy bogatych obszarników siłą odbierający ziemię biedakom. Walka o swoje, podchody, pojedynki rodem z Dzikiego Zachodu, klasyczny podział na czarne charaktery i tych dobrych - te elementy upodabniają ten film do westernu. Ale poprzez scenerię i niektóre sceny miałem wrażenie że oglądam fragment ..."Apocalypto"! Takie luźne skojarzenie... Polecam jako ciekawostkę.

jjarek_filmweb

Argentyna to nie tylko pampy i góry... pólnoc kraju a szczególnie północny- wschód to własnie las tropikalny...

jjarek_filmweb

jak na kino latynoamerykanskie to niezły film...

ocenił(a) film na 6
kedarlupus

Oczywiście że tak, ale stereotypowe miejsce kojarzone z westernem to przeważnie preria, kowboje są przecież "pastuchami" bydła lub koni, więc tok myślenia preria-pampa byłby na miejscu... Stąd zaskoczenie scenerią lasu tropikalnego.

jjarek_filmweb

rozumiem... jak zacząłem oglądać myślałem ze plenery do zdjęć znajdują się w Brazylii - dopiero jak sprawdziłem lokalizację to lekko mnie to zaskoczyło...

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

Film fajny - miałem identyczne skojarzenia z "Apocalypto" -:) Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 6
kkutz

Dzięki, również pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones